משחקים למסיבת יום הולדת בבית

הפקה וארגון של מסיבת יום הולדת עבור הילדים היא דבר לא פשוט כלל. כאשר הילדים בגיל צעיר יותר, כמו שנה או שנתיים, הארגון של מסיבת יום ההולדת מעט יותר פשוטה כי הילדים עדיין קטנים ואין להם יותר מדי בקשות או דרישות. מספיק להם להיות בחברה של ילדים נוספים בגילם, מעט משחקים ]זורים מסביב – והם מאושרים.

אך כאשר הילדים גדלים משנה לשנה, הנושא של מסיבת יום ההולדת הופך להיות מעט יותר אתגרי. הדבר הראשון אותו צריך לסגור בטרם הארגון של כל המסיבה הוא היכן חוגגים את יום ההולדת. אין ספק כי המקום הטוב ביותר מבחינה גאוגרפית, וגם מבחינה כלכלית הוא הבית. כך גם נין לערוך ולקשט את המקום כמה ימים טרם המסיבה, ולעצב את הבית למסיבה כיד הדמיון ובחופשיות.

אם החלטתם לחגוג את מסיבת יום ההולדת של ילדכם השנה בבית, וודאי תצטרכו גם לדאוג לפעילויות ואטרקציות מעניינות עבור כל הילדים, כך שהם לא ישתעממו מהר וירצו ללכת או חלילה יתחילו לעשות נזקים ברחבי הבית כתוצאה מהשעמום. אספנו עבורכם מספר משחקים מדליקים שתוכלו לכלול במסיבה, להנאת כל הילדים המוזמנים:

כסאות מוזיקליים
המשחק הנוסטלגי והאהוב אף פעם לא נמאס. אם מדובר במסיבת יום הולדת של ילדים קטנטנים, הם בוודאי לא מכירים את המשחק הזה עדיין, כי זה משחק שאנו ההורים גדלנו עליו ושום מסיבת יום הולדת לא יכלה להתקיים בלעדיו.

מציבים כסאות במעגל כמספר הילדים במסיבה פחות כיסא אחד, אם לדוגמה יש 12 ילדים – מציבים רק 11 כסאות. כל הילדים עומדים מסביב לכיסאות במעגל וכשמתחיל להתנגן שיר יום הולדת ברקע כולם מתחילים ללכת או לרקוד במעגל סביב הכיסאות, כאשר המוזיקה נפסקת על כל ילד למהר ולתפוס כיסא ולשבת עליו. הילד האחרון שנותר ללא כיסא נשאר מחוץ למשחק.

לפני שממשיכים במשחק מורידים כיסא נוסף וממשיכים שוב עם המוזיקה והקפה של הכיסאות עד שהמוזיקה שוב מפסיקה, ואחד מהילדים נותר ללא כיסא. כך ממשיכים בכל סיבוב ומוציאים בכל פעם כיסא כך שיהיו יותר ילדים מכיסאות. המנצח של המשחק הוא הילד שנותר אחרון והצליח לתפוס בכל סיבוב כיסא פנוי לאחר שהמוזיקה מפסיקה.

חידון קסום מהאגדות או גיבורי על
מכיוון שכל הילדים אוהבים נסיכות ואבירים מסיפורי אגדות אהובים, או עלילות גיבורי על מיוחדים – ערכו להם משחק מיוחד הכולל חידון שאלות מאתגר על כל הדמויות אהובות עליהם. כדאי לשלב בחידון גם משימות מדליקות כמו הצגה קצרה של קטע מהאגדה או סדרה, שיר הנושא של הנסיכה בסרט ועוד.

בטרם תחילת המשחק מומלץ לחלק לכל הילדים מגוון אביזרים ברוח החידון כמו כתרים נוצצים של נסיכות ומלכים, גלימות וחרבות פלסטיק של אביר, שרביטים, איפור נצנצים ועוד. כך הילדים יהיו ערוכים לקראת המשחק וכל האווירה של המסיבה תהיה מיוחדת וקסומה.

שולחנות משחק ספורטיביים
במידה ומסיבת יום ההולדת מיועדת לגילאים מעט גדולים יותר כמו גילאי 9-12, כנראה שמשחקים שונים והפעלות יהיו פחות אטרקטיביים עבורם. לכן, ניתן לשכור כמה שולחנות משחק ניידים אל ביתכם כך שכולם יוכלו לשחק וליהנות במהלך יום ההולדת.
ניתן לשכור שולחנות משחק ספורטיביים ומאתגרים כמו שולחן כדורגל, מעמד קליעה לסל, מגרש גולף קטן, מסלול באולינג, שולחן הוקי אוויר ועוד. מומלץ לחלק את כל השולחנות ברחבי החלל של הבית או החצר בה אתם עורכים את המסיבה, כך שחלוקת האזורים תהיה כמו תחנות משחק וכל ילד יוכל בתורו לשחק בכל המשחקים.


חייגו אליי 073-7576393